Aktualita leden 2020 – skříně pro MSK

Publikoval Skokan v

Furgon nebo skříňová nástavba? Každé provedení má svoje – u furgona zákazníci oceňují kompaktnost vozidla (přestavbáři jsou nuceni přizpůsobovat tvary), u hranaté nástavby je výhodou jednodušší zástaba vybavení a přístrojů, nehodí se však do každého terénu.

 

Požadavkem ZZS Moravskoslezského kraje byla výroba dvou speciálních vozidel. Obě  budou sloužit   pro nezbytné  ošetření a transport  pacientů s nadstandardní hmotností nebo rozměry (tzv. „bariatrický pacient“) a dále pro přepravu pacientů v podmínkách neodkladné péče mezi zdravotnickými zařízeními, vyžadujícími vysoce specializovanou péči pomocí speciálních přístrojů a zařízení, jedno vozidlo slouží pro ošetření a transport s podezřením na onemocnění vysoce nebezpečnou nákazou, konstrukce přepážky zajišťuje bezpečné a hermetické oddělení ambulance od  kabiny řidiče.

 

Mimo standardní zdravotnickou techniku bylo 1 vozidlo vybaveno nosítky – STRYKER POWER-PRO XT s elektricky napájeným hydraulickým zvedacím pohonem, kotvícím a nakládacím systémem nosítek STRYKER POWER – LOAD a stolem nosítek HOVERBOARD – POWER BASE. Druhé vozidlo pro pacienty s vysoce nebezpečnou nákazou mají odpružený, polohovatelný stůl nosítek s nerezovým pojezdem, elektricky ovládaný, se zádržným systémem pro transportní polohu podvozku nosítek; na stole kotevní systém podvozku nosítek s možností mechanického bočního posuvu – STEM – EDEN04 – X. Na podvozek zadavatel požaduje  uchytit nosítka Medirol s BIOBOXEM.

 

Naši pracovníci pod vedením technického ředitele Ing. Petra Vlasáka odvedli skvělou práci, nástavby byly pozitivně hodnoceny nejen z praktického, ale i estetického hlediska.

Kategorie: Novinky