Prosinec 2017 – Zpráva ČTK

Fosan, Ivančice, 12.12.2017

 

Na základě návštěvy a článku redaktorky Českého rozhlasu paní Hany Floriánové začátkem listopadu 2017 se ozval redaktor České tiskové kanceláře Praha pan Mgr. Filip Vrána s nabídkou pořídit o naší společnosti stručnou tiskovou zprávu a k tomu fotodokumentaci. Články vznikají o významných regionálních společnostech a jsme rádi, že níže uvedený text dle autorizace přebírají i jiná tisková média. Veškeré technické informace a zajímavé detaily poskytl pracovníkům technický ředitel Ing. Petr Vlasák.

 

 

Text tiskové zprávy:

Výrobce sanitek Fosan z Ivančic na Brněnsku dokončuje jednu z největších svých zakázek v letošním roce. Do konce roku dodá deset sanitek za zhruba 20 milionů korun Zdravotní záchranné službě Jihomoravského kraje. ČTK to řekl ředitel společnosti Petr Kratochvíl.
Fosan podle požadavků zdravotníků nakoupí už hotová auta, která ale v Ivančicích projdou kompletní změnou interiéru a dostanou patřičné zdravotnické vybavení. Firma v podstatě nakoupí od výrobce aut jen skelet, do kterého dává kabeláž, zatepluje stěny. Nové jsou stropy, podlaha, rozvod topení, rozvod kyslíku a patřičné zdravotnické vybavení. Vše musí být schváleno akreditovanou zkušebnou.
Podobných výrobců, kteří se zabývají dodávkami sanitek, je v republice jen několik, Fosan se na ně specializuje. Firma letos počítá s obratem kolem 100 milionů korun. Vyrobí a prodá celkem 127 celkem, z toho 74 sanitních.
Vestavby automobilů mají v Ivančicích tradici. Historicky ve městě působila Avie, jejíž vozy se přestavovaly pro účely chladíren nebo na auta pro pekaře. Fosan na tuto tradici navazuje. Nedělá ale pouze sanitky, ale také například pohřební auta nebo další speciály. Raritou je beermobil pro jednu brněnskou pivovarnickou společnost.
“Byla to velmi specifická zakázka vyloženě na přání zákazníka, který v průběhu zakázky upřesňoval svoje požadavky,” uvedl Kratochvíl. Podle něj jde nyní o zajímavou referenci. “Díky podobným zakázkám si vyzkoušíme řadu nových věcí a některé technické finesy,”.
Firma byla založena roce 1996. Za posledních pět let vyrobila 775 vozidel, kolem 70 procent z toho byly sanitky. Aktuálně Fosan zaměstnává kolem 40 lidí.

ctk

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KONTAKTUJTE NÁS

Telefon

00420 546 452 912

JAN RYŠKA - jednatel

00420 608 628 034

Ing. MIROSLAV ČERNÝ - obchod

00420 774 608 819

Email

fosan@fosan.cz

JAN RYŠKA - jednatel

ryska@fosan.cz

Ing. MIROSLAV ČERNÝ - obchod

cerny@fosan.cz

Ing. Petr Vlasák - ředitel výroby Email

vlasak@fosan.cz

FAKTURAČNÍ ADRESA:

Fosan s.r.o.
Řeznovice 86
664 91 Ivančice
IČO: 64509214

ADRESA PROVOZOVNY:

Fosan s.r.o.
Tovární 3/1
Ivančice – Alexovice
664 91 Ivančice

Otevírací doba:

PO - PÁ: 8:00 - 17:00

Flags Widget powered by AB-WebLog.com.