Aktualita září 2019 – Předání vozidel pro CzechToll

Společnost Czech Toll předala 20.9.2019 na letišti Czech Heaven v Ivančicích 40 vozidel speciálně navržených a upravených pro mobilní kontrolu výběru mýtného v ČR od 1. prosince 2019. Vozidla, ve kterých vykonává kontrolu Celní správa, převzal i ministr dopravy Vladimír Kremlík společně s Radkem Mátlem, pověřeným řízením Ředitelství silnic a dálnic ČR.

 

 

Přestože jsou nová vozidla na první pohled velmi podobná těm současným, skrývají podstatně širší paletu technologií a jejich provoz bude ekologičtější i ekonomičtější. Ve vozidlech s označením Celní správy jsou například instalovány baterie, díky kterým může stojící vozidlo vykonávat kontrolu bez nutnosti nastartovat motor po dobu více než 5 hodin. Pro zimní provoz jsou vozidla vybavena úsporným nezávislým topením.

 

 

Základní informace o nových vozidlech mobilní kontroly:

  • Volkswagen Transporter 2.0 TDI.
  • Interiér vozidla je kompletně upravený na plnohodnotnou mobilní kancelář.
  • Systémy pro kontrolu výběru mýtného je možné ovládat z předního sedadla spolujezdce i z druhé řady sedadel v zadní části automobilu.
  • Systémy lze napájet z baterií integrovaných ve vozidle po dobu více než 5 hodin.
  • Technologie umístěné na zadní části střechy komunikují s palubními jednotkami vozidel prostřednictvím DSRC (mikrovlnný systém), snímají kamerou registrační značku vozidel a identifikují je: tím je zajištěna kontrola vozidel, které projíždějí kolem vozidla mobilní kontroly (ať již kolem zaparkovaného stojícího vozidla, nebo v dynamickém režimu v provozu).

 

„Předání vozidel pro mobilní kontrolu výběru mýtného považuji za důležitý signál, že je nový systém připraven a bude od začátku prosince fungovat jak v oblasti výběru mýta, tak v oblasti potřebné kontroly plnění povinností ze strany dopravců. Rád bych na ně apeloval, aby neodkládali povinnost registrace na poslední chvíli a zajistili si včas novém palubní jednotky,“ uvedl Vladimír Kremlík, ministr dopravy ČR.

 

 

 

zdroj: https://www.mdcr.cz/Media/Media-a-tiskove-zpravy/CzechToll-predal-40-vozidel-pro-mobilni-kontrolu-v

Fosan, Ivančice, 26.9.2019

Kratochvíl Petr

KONTAKTUJTE NÁS

Telefon

00420 546 452 912

JAN RYŠKA - jednatel

00420 608 628 034

Ing. MIROSLAV ČERNÝ - obchod

00420 774 608 819

Email

fosan@fosan.cz

JAN RYŠKA - jednatel

ryska@fosan.cz

Ing. MIROSLAV ČERNÝ - obchod

cerny@fosan.cz

Ing. Petr Vlasák - ředitel výroby Email

vlasak@fosan.cz

FAKTURAČNÍ ADRESA:

Fosan s.r.o.
Řeznovice 86
664 91 Ivančice
IČO: 64509214

ADRESA PROVOZOVNY:

Fosan s.r.o.
Tovární 3/1
Ivančice – Alexovice
664 91 Ivančice

Otevírací doba:

PO - PÁ: 8:00 - 17:00

Flags Widget powered by AB-WebLog.com.