Aktualita říjen 2018 – Přídavná klimatizace pro MB Sprinter

Další výzvou pro náš vývojový tým pod vedením konstruktéra Zdeňka Prucha, vedoucí týmů Pavla Kleibla a Jana Kroutila a jejich pracovníků a za profesionální pomoci specialisty pana Petra Čejky vznikl unikátní projekt – vývoj a výroba přídavné klimatizace pro vychlazení ambulantního prostoru a kabiny, kdy tato klimatizace je zcela nezávislé a samostatné zařízení z pohledu provozních kapalin a ovládání, určené pro použití při stání vozidla.

 

 

Požadavek zákazníka ZZS JmK byl stanoven jako tvorba zařízení pro výjezdová místa, kde mezi výjezdy mají vozidla stanoviště na před sluncem nechráněném místě. Vysoká teplota ve vyhřáté sanitce nejen neposkytuje pracovní komfort posádce, může znamenat i zásadní ohrožení pacienta v určitých situacích.

 

Na světě unikátní řešení vymyslel vývojový tým takto: elektromotor v prostoru před levým předním kolem, chráněný nejen držákem a konzolou, ale i uzavřený v prostoru nárazníku a předního blatníku. V ambulantním prostoru ovládá posádka klimatizaci digitálním termostatem, který uvádí do chodu elektromotor v motorovém prostoru, ventilátor na střeše vozidla a ventilátor pro kabinu a ambulantní prostor. Signalizace chodu systému je kontrolkou na hlavním jističi za sedadlem spolujezdce.

 

V pilotním režimu byl celý systém klimatizace podroben několika zkouškám, rozhodující však bude „ostrý režim“ v klimatických podmínkách zvolené základny. Věříme, že vyvinuté řešení bude velmi přínosné a poskytne posádce a pacientům komfortní teplotní režim.

 

 

Fosan, Ivančice, 20.10.2018

 

 

Kratochvíl Petr

KONTAKTUJTE NÁS

Telefon

00420 546 452 912

JAN RYŠKA - jednatel

00420 608 628 034

Ing. MIROSLAV ČERNÝ - obchod

00420 774 608 819

Email

fosan@fosan.cz

JAN RYŠKA - jednatel

ryska@fosan.cz

Ing. MIROSLAV ČERNÝ - obchod

cerny@fosan.cz

Ing. Petr Vlasák - ředitel výroby Email

vlasak@fosan.cz

FAKTURAČNÍ ADRESA:

Fosan s.r.o.
Řeznovice 86
664 91 Ivančice
IČO: 64509214

ADRESA PROVOZOVNY:

Fosan s.r.o.
Tovární 3/1
Ivančice – Alexovice
664 91 Ivančice

Otevírací doba:

PO - PÁ: 8:00 - 17:00

Flags Widget powered by AB-WebLog.com.