Aktualita listopad 2018 – Oprava speciálního vozidla

V průběhu měsíce listopadu se na nás opakovaně obrátila asistentka zahraničního jednatele jedné brněnské významné společnosti, že pan jednatel zaznamenává na svém vozidle, které je určeno pro přepravu invalidního řidiče, poruchy elektroinstalace, ovládající dálkové otvírání dveří a sklápění jeřábu pro vykládku a nakládku invalidního vozíku. Pokusili jsme se domluvit panu jednateli opravu v autorizovaném servise, kde  nepochodil s tím, že úprava na továrním vozidle Mercedes Vito je provedena jinou společností a nelze tedy provádět v autorizovaném servise Mercedes Benz.

 

Opakovaná žádost o pomoc byla tak naléhavá, že i přes nabitý kapacitní plán jsme vyčlenili 2 naše speciality, kteří v průběhu jednoho dne mechanismus  opravili a uvedli do chodu.

Při opravě bylo zjištěno, že závadou není porucha elektromotoru, ovládajícího lanovod dveří, ale již značně opotřebované vedení dveří způsobuje jeho blokaci a inteligentní motor, který identifikoval odpor při pohybu dveří raději„vyhodil“ pojistky, než aby došlo k jeho poruše.

První část opravy byla provedena tak, aby byla zabezpečena základní činnost mechanismu– otevírání dveří a ovládání jeřábu,. Po objednání dílů dveří došlo ve druhé fázi k rozebrání celého systému, výměně poškozených částí a sestavení a seřízení tak, aby složité ovládání dveří, výtahu a pohonů bylo funkční ve všech režimech.

 

Pro naše elektrikáře a montážníky se jednalo o poznání zcela nových systémů, nastavení a vymezení vůlí, výrobu kladek a kluzných ploch, seřízení koncových spínačů a podobných kroků, nicméně systém se ke spokojenosti přítomného pana jednatele podařilo opravit. Nejen, že jsme pomohli jednomu lidskému příběhu k lepšímu konci, naučili jsme se také nové dovednosti a každý, kdo viděl, jak pan jednatel mistrně ovládal celé vozidlo i při svém hendikepu musel uznat, že si někdy málo uvědomujeme, co  máme.

Děkujeme i my tedy nové skutečnosti, novému setkání, nové výzvě a přejeme mnoho bezproblémových kilometrů.

 

Fosan, Ivančice, listopad 2018

 

Kratochvíl Petr


 

KONTAKTUJTE NÁS

Telefon

00420 546 452 912

JAN RYŠKA - jednatel

00420 608 628 034

Ing. MIROSLAV ČERNÝ - obchod

00420 774 608 819

Email

fosan@fosan.cz

JAN RYŠKA - jednatel

ryska@fosan.cz

Ing. MIROSLAV ČERNÝ - obchod

cerny@fosan.cz

Ing. Petr Vlasák - ředitel výroby Email

vlasak@fosan.cz

FAKTURAČNÍ ADRESA:

Fosan s.r.o.
Řeznovice 86
664 91 Ivančice
IČO: 64509214

ADRESA PROVOZOVNY:

Fosan s.r.o.
Tovární 3/1
Ivančice – Alexovice
664 91 Ivančice

Otevírací doba:

PO - PÁ: 8:00 - 17:00

Flags Widget powered by AB-WebLog.com.