Aktualita leden 2019 – Schodolezy

Schodolez je zdravotnické zařízení ke kterému lze velmi často připevnit i invalidní vozík. Toto zařízení obsahuje motor na baterii a to nám s ním umožní manipulovat bez vynaložení větších fyzických sil. Schodolez doprovodné osobě umožní pohyb s vozíčkářem na schodech. Lze je rozdělit na schodolezy pásové a schodolezy kolečkové.

Kolečkový schodolez je novějším typem a zjednodušeně řečeno, vypadají tak trochu jako rudlík. Je možné na ně „naložit“ buď celý invalidní vozík, nebo je kolečkový schodolez opatřen sedačkou.

 

Proč o něm přinášíme informaci? Již v několika případech jsme se setkali s požadavkem hlavně provozovatelů převozních vozidel na instalaci elektrického schodolezu do jejich vozidel. I na asociacích zástupců dopravních zdravotních služeb byly časté diskuse na téma: jak přepravit pacienty z těžko dostupných míst a to i zajištěním ekonomiky provozu, aniž by se museli přivolat hasiči nebo aby v posádce (zvláště pro bariatrické pacienty) nemuseli asistovat pro přepravu další pracovníci zdravotní služby. To je jedna část informace, z pohledu zdravotních přepravních služeb.

 

Z pohledu běžných občanů je to třeba jedna z mála možností, jak dostat svého rodinného příslušníka mimo byt nebo ven z domu, zvláště, když je dům bez výtahu a nejhůře ještě je schodiště komplikované svojí šířkou nebo zakřivením. Výhodou je, že legislativa již pamatuje i na běžného občana a lze po jistých administrativních krocích a cca 3 měsících trpělivosti získat státní příspěvek až do výše 90%. Postup je přes formulář „Žádost o příspěvek na zvláštní pomůcku“ a spolupráci s obvodním lékařem, na internetu lze najít dokonce i elektronickou verzi formuláře a kroky k získání příspěvku.

 

Právě nedávno jsme pro převozní sanitku našeho zákazníka vymýšleli uspořádání dalšího vybavení tak, aby se v jeho převozní sanitce dal schodolez umístit do zadní části. Máme informace, že hlavně ve větších městech se dokonce objevují společnosti, specializované na dopravu pacientů z vyšších těžko přístupných pater k dopravnímu prostředku, přičemž inkasovaná částka např. v hlavním městě je 100,- Kč za jedno patro, a to jen jednosměrně. V každém případě ať drahá, ale rozhodně užitečná pomůcka pro naše zákazníky a handicapované občany.Fosan, Ivančice, 11.02.2019

Kratochvíl Petr

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KONTAKTUJTE NÁS

Telefon

00420 546 452 912

JAN RYŠKA - jednatel

00420 608 628 034

Ing. MIROSLAV ČERNÝ - obchod

00420 774 608 819

Email

fosan@fosan.cz

JAN RYŠKA - jednatel

ryska@fosan.cz

Ing. MIROSLAV ČERNÝ - obchod

cerny@fosan.cz

Ing. Petr Vlasák - ředitel výroby Email

vlasak@fosan.cz

FAKTURAČNÍ ADRESA:

Fosan s.r.o.
Řeznovice 86
664 91 Ivančice
IČO: 64509214

ADRESA PROVOZOVNY:

Fosan s.r.o.
Tovární 3/1
Ivančice – Alexovice
664 91 Ivančice

Otevírací doba:

PO - PÁ: 8:00 - 17:00

Flags Widget powered by AB-WebLog.com.