Aktualita duben 2019 – Plánování výroby

Snad každá společnost řeší interní logistiku s velkou péčí, zvláště, pokud její výrobní program jsou velmi časté individuální projekty zákazníka. Schválně jsem použil slovo „projekt“, protože naše výroba se velmi zásadně liší od zavedené standardní výroby, probíhající ve velkých sériích.

 

Když jsme tedy zvažovali, jak správně uchopit zadání pro řízení výroby, kdy současně běží přibližně 20 zakázek, včetně oprav a servisů, každá zakázka vykazuje svůj jednoznačný začátek, konec, ale zcela se liší svým průběhem, vzali jsme v potaz i to, že mnohé projekty jsou podobné. Stává se však, že opakovaný zákazník průběžně na základě svých praktických zkušeností mění postupně zadání nebo nás posunuje legislativa nebo i technologický vývoj dodavatelů.

 

Jak tedy efektivně řídit výrobu v tomto neustále se měnícím prostředí a mít dokonalý přehled o kapacitách pracovníků, změnách v dodávce a kontrolovat, zda všechny procesy nebudou mít zásadní vliv na dodržený termín?

 

Od složitých ERP systémů, plánujíc výrobu do detailu, ale ve firmách, zaměřených na velké série jsme se dostali k nástroji, který umí řídit jednotlivé projekty. Jsme tedy sice na začátku, nicméně nastavujeme nový způsob řízení projektů s tím, že by nám SW Easy Project měl pomoci s hlídáním konečného termínu, systémem alertů (upozornění) pohlídá i související činnosti, aby byly provedeny včas a hlavně nám poskytne přehled o aktuálním dění ve všech zakázkách. Samozřejmě, žádný SW není řešením, pokud nebude obsluhován zkušeným pracovníkem a proto mám radost, že se velmi aktivně tohto úkolu ujal vedoucí kooperací Karel Otruba, kdy mu bude sekundovat velmi zkušený technolog Tomáš Gross. Věřím, že se zaváděním projektu se rozšíří počet uživatelů a následně doceníme všechno, co nám systém pomáhá řídit.

 

Fosan, Ivančice, 30.04.2019

Kratochvíl Petr

KONTAKTUJTE NÁS

Telefon

00420 546 452 912

JAN RYŠKA - jednatel

00420 608 628 034

Ing. MIROSLAV ČERNÝ - obchod

00420 774 608 819

Email

fosan@fosan.cz

JAN RYŠKA - jednatel

ryska@fosan.cz

Ing. MIROSLAV ČERNÝ - obchod

cerny@fosan.cz

Ing. Petr Vlasák - ředitel výroby Email

vlasak@fosan.cz

FAKTURAČNÍ ADRESA:

Fosan s.r.o.
Řeznovice 86
664 91 Ivančice
IČO: 64509214

ADRESA PROVOZOVNY:

Fosan s.r.o.
Tovární 3/1
Ivančice – Alexovice
664 91 Ivančice

Otevírací doba:

PO - PÁ: 8:00 - 17:00

Flags Widget powered by AB-WebLog.com.