Aktualita duben 2017 „Předání vozidel ZZS MSK“

Přetiskujeme aktualitu tiskového mluvčího ZZS MSK PhDr. Lukáše Humpla, mluvčí ZZS MSK:

Dne 5. dubna odpoledne, převzali záchranáři ZZS MSK do užívání jedenáct nových sanitních vozidel. Slavnostní akce, která se při této příležitosti uskutečnila ve výjezdovém areálu v Ostravě-Zábřehu, se zúčastnili představitelé Moravskoslezského kraje, města Ostravy a zdravotnické záchranné služby.

 

Naše posádky denně ošetřují přes tři stovky pacientů a řada z nich je v bezprostředním ohrožení života. Vozidla, které používáme, proto musí být naprosto spolehlivá a jejich pravidelná obměna je zcela nezbytná. Každé z nich totiž ročně najezdí desítky tisíc kilometrů.“, řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, Roman Gřegoř.

Kromě deseti nových speciálů pro zásahy v režimu rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci, přibylo do vozového parku záchranářů také jedno vozidlo (Škoda Kodiaq) pro dopravu lékaře v tzv. setkávacím systému (rendez-vous). Automobily Mercedes Benz Sprinter a Volkswagen Transporter jsou v různých provedeních – pro městský (4×2) i náročnější terénní (4×4) provoz. O speciální úpravu vozidel pro potřeby záchranářů se postaraly firmy FOSAN, B.A.U.S. AT a FD servis Praha.

 

 

 

Hejtman MSK Ivo Vondrák uvedl:

„Moravskoslezský kraj dlouhodobě investuje do rozvoje a modernizace svých zdravotnických zařízení. Díky novým sanitkám se při převozu budou nejen pacienti, ale i zdravotníci cítit pohodlněji a bezpečněji. Zdravotnická péče v kraji se opět posouvá na vyšší úroveň.“

Pořizovací hodnota nové techniky činí více než 31 milionů korun, z toho čtyřiadvacet milionů tvoří provozní prostředky ZZS MSK. Jedno z vozidel určených pro zásahy v režimu rychlé lékařské pomoci, bylo pořízeno z dotace Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů, která poskytla částku ve výši téměř čtyř milionů korun. Další, plně vybavený speciál, uhradilo statutární město Ostrava.

 

„Lidi ze záchranné zdravotnické služby vnímáme jako vysoce kvalifikované profesionály. Pravidelně se informujeme o věcech, které je trápí. Když jsme zjistili, že je třeba provést náročnou modernizaci vozového parku, podali jsme záchranářům pomocnou ruku, i když nejsme přímo jejich zřizovatelem a dohodli se, že z prostředků města zakoupíme plně vybavený vůz, který bude pomáhat Ostravanům. Využili jsme k tomu částku tři a tři čtvrtě milionu korun, a to z peněz, které jsme nashromáždili z pokut vybraných naší městskou policií. Po detektorech kouře a CO je to další obecně prospěšný projekt, na které takto vybrané peníze využíváme,“ řekl na slavnostním setkání Tomáš Macura, primátor statutárního města Ostravy.

 

 

Na nové sanitní vozy již během slavnostního předání čekali zástupci jednotlivých územních odborů ZZS MSK, aby je mohli odvézt na místa jejich působení. V následujících dnech již budou automobily sloužit v reálném provozu svým pacientům.

 

 

05.04.2018, Napsal Kratochvíl, publikoval Skokan

KONTAKTUJTE NÁS

Telefon

00420 546 452 912

JAN RYŠKA - jednatel

00420 608 628 034

Ing. MIROSLAV ČERNÝ - obchod

00420 774 608 819

Email

fosan@fosan.cz

JAN RYŠKA - jednatel

ryska@fosan.cz

Ing. MIROSLAV ČERNÝ - obchod

cerny@fosan.cz

Ing. Petr Vlasák - ředitel výroby Email

vlasak@fosan.cz

FAKTURAČNÍ ADRESA:

Fosan s.r.o.
Řeznovice 86
664 91 Ivančice
IČO: 64509214

ADRESA PROVOZOVNY:

Fosan s.r.o.
Tovární 3/1
Ivančice – Alexovice
664 91 Ivančice

Otevírací doba:

PO - PÁ: 8:00 - 17:00

Flags Widget powered by AB-WebLog.com.