Aktualita srpen 2019 – Spojovací materiál v režimu Kanban

Pozornému čtenáři neuniklo, že se připravujeme na zavedení optimalizace režimu evidence a objednávání spojovacího materiálu. Rozhodli jsme se řešit stav, kdy pracovník opomene zapsat, že daná položka již chybí, tato není včas objednána a může být tohrožena montáž klíčového dílu a tudíž i celá zakázka. Lze tedy nalézt zcela jednoznačný, ale i jednoduchý  systém, který popsané problémy eliminuje? Asi ne, protože v každém režimu pracuje pracovník a režim je závislý na tom, že určitý úkon, např. zápis chybějícího materiálu, udělá a to v předepsaném termínu. Existuje však možnost, kdy se sníží počet míst, kde se může udělat chyba nebo některé úkony dokonce vyloučit.

 

Náš systém krabiček je založen na principu řízené spotřeby, v prvním kroku jsme se zaměřili na zmapování všeho používaného spojovacího materiálu, přípravu všech obalů a tvorbu samolepek s jednoznačným popisem a čarovým kódem tak, aby následně mohl začít fungovat hlavní účel „krabičky“ – objednávání pouze toho, co chybí.

 

Množství zboží v krabičce je zatím rozděleno  odhadovanou pojistnou zásobou a pokud bude vše z té první krabičky spotřebováno, doplní se objem krabičky druhé a dojde k načtení čárového kódu. Statistika nám napoví, který spojovací materiál a jak často nakupujeme, zda je potřeba zvýšit množství pojistné zásaby a doufáme, že nám také napoví o skutečné potřebě spojovacího materiálu a možnosti vyloučení určitého okrajově používaného sortimentu.

 

Mezi přínosy již nyní vnímáme zcela odlišnou kulturu skladování, režim pod kontrolou a zkrácení času objednání o 70% (v to počítáme kontrolu, zápis a vlastní vygenerování objednávky pro dodavatele). Dodavatel nemusí objednávky přepisovat z mailu, ale seznam položek je přímo zaslán na vychystávací oddělení.

 

 

Fosan, Ivančice, 18.08.2019

Kratochvíl Petr

KONTAKTUJTE NÁS

Telefon

00420 546 452 912

JAN RYŠKA - jednatel

00420 608 628 034

Ing. MIROSLAV ČERNÝ - obchod

00420 774 608 819

Email

fosan@fosan.cz

JAN RYŠKA - jednatel

ryska@fosan.cz

Ing. MIROSLAV ČERNÝ - obchod

cerny@fosan.cz

Ing. Petr Vlasák - ředitel výroby Email

vlasak@fosan.cz

FAKTURAČNÍ ADRESA:

Fosan s.r.o.
Řeznovice 86
664 91 Ivančice
IČO: 64509214

ADRESA PROVOZOVNY:

Fosan s.r.o.
Tovární 3/1
Ivančice – Alexovice
664 91 Ivančice

Otevírací doba:

PO - PÁ: 8:00 - 17:00

Flags Widget powered by AB-WebLog.com.